Meditace

I

Poslechněte si mne na SoundCloud

Co si představit?

Z

Hluboké uvolnění těla a mysli

Spojení cvičení těla, mysli a pozornosti. V současné době, když se řekne meditace slyšíme mindfullness – být přítomen v daném okamžiku. TADY A TEĎ. Jak to ale udělat? Jednoduše, prostě na chvíli zavřete oči, zaujměte polohu, kde se budete cítit dobře a nechte se vést, nechte všechno kolem sebe plynout.

Z

Řízená meditace

Yoga Nidra jako jogínská relaxace, jogínský způsob spánku se často praktikuje se záměrem (sankalpa), nejen proto, že se naše tělo i mysl při relaxaci uvolňuje, ale když necháme svůj mozek odpočívat, vytváříme tak prostor, aby se děly věci.

Z

Individuální, skupinové sezení a nahrávky

Meditovat se mnou můžete třemi způsoby, individuální lekce je ideální pro vás, kteří chcete společně se mnou připravit sankalpu přímo pro sebe, v tomto případě je meditace vhodná i jako podpůrný prostředek k řešení vašich životních situací. Skupinové meditace pak může obsahovat sankalpu universální a nebo jako podporu seminárních témat. Nahrávky, byť se to může zdát zvláštní, ale jsou stejně účinné jako vedená meditace se mnou. Vše mohu v současné době nabídnout i on-line.

Bára objímající pejska

Pro koho je meditace vhodná?

R

Pro všechny

Bez rozdílu věku, bez předchozích zkušeností, důležité je jen to, abyste měli pro sebe trochu klidu, klidnou místnost, bez velkých vyrušení, případně deku a polštářek (tělesná teplota při relaxaci lehce klesá), prostor, kde si budete moci lehnout a nebo se posadit a pak už jen necháte všechno plynout.

Mohou meditovat i děti?

R

Ano

Pro děti různého věku máme krásné uvolňovací techniky, a délka meditačního cvičení se pohybuje podle věku, v zásadě platí, že čím menší děti, tím kratší relaxace. Děti neudrží pozornost tak dlouho, ale je to u dětí velmi oblíbená činnost, která u nich vede k většímu soustředění, zvýšení pozornosti, uvolnění, které potřebují například k učení.

Co když mi to nejde?

R

Nevadí

Meditace, uvolnění je hlavně o praxi, klienti velmi často říkají, že nedovedou odpočívat, mají neodbytné myšlenky, ale vše se dá uzpůsobit, začínáme od kratších a jednoduchých relaxačních cvičení a pak se posouváme k něčemu delšímu.

Co když se vyskytnou nějaké fyzicky nepříjemné projevy?

R

I to se může stát

Reakce i projevy mohou být velmi různé, i mně samotné to za ta léta praxe někdy „nejde“, ale ať už je to cokoliv, vždy s klientem řešíme individuálně. Nepotkala jsem se za tu dobu s žádnou ryze negativní reakcí.

Máte ještě nějaké otázky?

Váháte, zda-li je jóga pro vás vhodná? Ozvěte se mi, ráda s vámi proberu, jaké máte možnosti i s ohledem k vašemu zdravotnímu stavu.