Víkendové radosti

Enegy Boost a Mindfullness: V neděli 7. listopadu jsme s Bárou uspořádaly první a možná i poslední seminář pro letošní rok, s výjimkou naší obvyklé vánoční Jóga Maly. Jednalo se o jógový seminář na podporu obnovy energie  mindfullness. Seminář se tentokrát  odehrával v prostorách ikonické jurty v Bosonohách, která jinak slouží Lesní Školce a děti v ní pravidelně odpočívají.

Počasí se vydařilo na jedničku, blankytně modré nebe a typické podzimní teploty. Ještě, že prostory jurty byly vytopené a pro zrmzlé účastnice semináře bylo připraveno občerstvení, kterému vévodil hrnec plný horkého čaje. 

Potrava pro tělo i pro duši

Seminář odstartoval jógovou částí, zaměřenou na balanční pozice, vnímání svého těla a provádění jógových pozic v rytmu pravidelného dechu. Po hodině jógy se seminář přesunul do své klidnější části, do všemi velmi oblíbené relaxace. Relaxace probíhá prostřednictvím jógového spánku alias jóga nidry, prostě si slíbíte, že neusnete, což mně se nikdy úplně nedaří, ale tentokrát musím říct, jsem se překonala. Skvělé bylo i to, že se připojili s programem další. Jitka nám zabubnovala na šamanský buben a Ivuška zase zahrála na misku. Poslední část semináře byla věnována seberozvoji a poznání sebe sama, pracovali jsme s  Points of You kartami, ale nebojte se, krásně jsme se u toho nasmály a otevřely tak prostor k dalšímu sdílení a rozšíření úhlu pohledu, k čemuž vlastně karty mají napomáhat. A třešničkou na dortu byl skvělý veganský oběd, který připravila sama majitelka jurty, Ivuška i se svým manželem, kterému nesmíme odepřít pochvalu za skvělou rýži.

Přijdete příště?

Co dodat závěrem? Různorodá skupinka, která sama o sobě nakopla svou energii každou z nás. Hluboké příběhy, plynutí v rytmu dechu, každý sám za sebe a přesto spolu, Bezvadné teplo z kamen, vůně dřeva i Barčinému psímu miláčkovi s námi bylo dobře. Za mě se seminář povedl, nejen, že jsme strávili čas v úžasných prostorách jurty, ale potkala se i skvělá skupina účastnic. Praktikování jógy bylo vyvážené nepraktikováním, neboť co je třeba připomenout, jóga je životní styl, a ten máme každý jiný. A jóga nidra? To byla pro mě radost a pozor neusla jsem, ale to bylo asi taky proto, že jsem svírala v ponožce obalený horký kámen, protože světe div se, ten udrží teplo pekelně dlouho. Snad příští rok bude více přívětivý a já budu moci poznat více inspirujících žen na dalších setkáních v jurtě.